fbpx

3 najczęstsze problemy z kontem na Instagramie – gotowe rozwiązania!

24 maja 2020

Czas czytania: 4 min.

Czasem zdarza się, że Instagram lub Facebook nie działają tak, jak powinny. Postanowiłam zebrać więc 3 najczęstsze problemy z kontem na Instagramie, które trudno rozwiązać bez znajomości kilku trików.

 

Konto na Instagramie i/lub fanpage należy do innego Menedżera Firmy

 

Strona na Facebooku (fanpage) należy do innej firmy (Menedżera Firmy)

 

Na pierwszym screenshocie widzisz powiadomienie pojawiające się, gdy chcesz zmienić właściciela strony na Facebooku, natomiast na drugim powiadomienie, gdy chcesz uzyskać dostęp do fanpage’a (bez zmieniania właściciela).

 

strona fb należy do firmy

strona fb należy do firmy

 

 

Jeżeli chcesz odpiąć konto na Instagramie od Menedżera Firmy (czyli kliknąć Usuń), to może pojawić się inny komunikat, który brzmi bardzo podobnie, jak te powyżej.

 

Oto, co musisz zrobić w takim przypadku:

 

Ścieżka pierwsza – masz dostęp do Menedżera Firmy

 

 • Wejdź na swój fanpage i kliknij w Ustawienia – Role na stronie. Zobaczysz taką informację, jak poniżej. Jeżeli masz dostęp administracyjny w Menedżerze przez krócej, niż tydzień, to pojawi się ten niewiele mówiący błąd.

 

strona fb należy do firmy • Jeśli tak się stanie, to musisz poczekać tydzień albo poprosić innego admina Menedżera, który dostęp posiada dłużej, aby kliknął “Odpowiedz na prośbę”.

 

Ścieżka druga – nie masz dostępu do Menedżera Firmy

 

 1. Jeżeli nie masz dostępu do Menedżera firmy, musisz przypomnieć sobie, kto ma i poprosić tę osobę o wykonanie powyższych czynności.
 2. W przypadku, gdy właściciel Menedżera nie chce lub nie potrafi wejść w Ustawienia strony, poproś go o dostęp administratora do Menedżera. Zrobi to, dodając twój adres e-mail w zakładce “Osoby” w “Ustawieniach firmowych” Menedżera. Pamiętaj jednak, że wtedy dalej nie jesteś w stanie zaakceptować prośby.
 3. Jedynym sposobem, aby to obejść, jest usunięcie fanpage’a z “obcego” Menedżera Firmy. Wtedy możesz ponownie poprosić o dodanie strony do właściwego Menedżera i prośbę musi zaakceptować administrator fanpage’a, który jest nim dłużej, niż 7 dni.

Tak, to dość skomplikowane, ale działa :).

 

Konto na Instagramie należy do innego Menedżera Firmy

 

 

Ścieżka pierwsza – masz dostęp do Menedżera Firmy

 1. Przełącz konto profesjonalne na osobiste poprzez apkę na Instagramie. Zrobisz to wchodząc w Ustawienia – Konto – Przełącz na konto osobiste. Bez obaw, za chwilę wrócimy do profesjonalnego!
 2. Wejdź na stronę https://business.facebook.com i wejdź w Menedżer Firmy, do którego wg ciebie jest wpięte konto na Instagramie.
 3. Kliknij opcję “Ustawienia firmowe” i w zakładce “Konta na Instagramie” wybierz “Usuń” w prawym górnym rogu strony.
 4. Teraz możesz ponownie włączyć konto profesjonalne. Jeśli pojawił się błąd, zobacz sekcję niżej, gdzie wyjaśniam, jak rozwiązać sytuację.
 5. Wejdź do właściwego Menedżera Firmy i w zakładce “Konta na Instagramie” ponownie spróbuj dodać profil.

 

 

Ścieżka druga – nie masz dostępu do Menedżera Firmy

 1. Jeżeli nie masz dostępu do Menedżera firmy, musisz przypomnieć sobie, kto ma i poprosić tę osobę o wykonanie powyższych czynności.
 2. W przypadku, gdy właściciel Menedżera nie chce lub nie potrafi wejść w Ustawienia strony, poproś go o dostęp administratora do Menedżera. Zrobi to, dodając twój adres e-mail w zakładce “Osoby” w “Ustawieniach firmowych” Menedżera. Pamiętaj jednak, że wtedy dalej nie jesteś w stanie zaakceptować prośby.
 3. Jedynym sposobem, aby to obejść, jest usunięcie konta na Instagramie z “obcego” Menedżera Firmy. Wtedy możesz spróbować ponownie dodać profil na Insta do Menedżera.

 

Nie mogę przełączyć konta Instagrama na profesjonalne z powodu “osiągnięcia maksymalnej liczby firm”

 

Niestety, często zdarza się, że po przełączeniu konta z profesjonalnego na osobiste i chcąc ponownie wrócić do firmowego, pojawia się błąd mówiący o tym, że “Osiągnięto maksymalną liczbę firm”.

Jest to oczywiście głupi bug, z którego na szczęście da się wykaraskać.

Zamiast wchodzić w Ustawienia i następnie Konto, dotknij opcji “Edytuj profil”, znajdującej się tuż pod twoim bio. To w tym miejscu dotknij “Przełącz na konto profesjonalne”.

Voila! Powinna pojawić się lista profili i stron, z którymi możesz połączyć Instagrama.

Jeżeli tak się nie stało, spróbuj w pierwszej kolejności dodać konto na Instagramie do Menedżera Firmy. Zrobisz to, wchodząc w Ustawienia firmowe w Menedżerze Firmy i następnie w zakładkę “Konta na Instagramie”.

 

Nie mogę oznaczać produktów na Instagramie

 

 1. W pierwszej kolejności musisz skonfigurować opcję “Zakupy”. Zrobisz to wchodząc do Ustawień, a następnie tapnij w Firma – Zakupy. Jeżeli nie widzisz tej ostatniej opcji, poczekaj kilka dni – być może trwa weryfikowanie konta.
 2. Wejdź do swojego Menedżera Firmy i kliknij w “Katalogi”.
 3. Wybierz katalog (lub utwórz nowy) i następnie kliknij w sekcję “Zakupy na Instagramie”. Aby móc połączyć konto musisz mieć konto profesjonalne, połączone z fanpage i dodane w Menedżerze Firmy.
 4. Kliknij w “Połącz profil”.
 5. Przełącz na suwak w prawo. To wszystko!

 

 

 

 

Dodaj komentarzofiszial-foto-blog-homepage-2-szaryv2-kw

O mnie

Cześć, jestem Natalia!

Od 5 lat prowadzę kampanie w Facebook Ads i Google Ads. Codziennie znajdziesz mnie na grupie Tygrysy Socialu, gdzie zupełnie za darmo dzielę się wiedzą z zakresu performance marketingu.

Zawodowo obecnie skupiam się na konsultacjach i audytach kont reklamowych Facebook Ads oraz robię reklamy dla branży e-commerce. Więcej informacji znajdziesz na stronie Współpraca :).

Możemy też współpracować dużo szerzej - napisz, czego potrzebujesz a na pewno razem stworzymy coś fajnego!

Odbierz darmowe materiały

Otrzymaj dostęp do WSZYSTKICH darmowych materiałów, które kiedykolwiek opublikowałam na blogu i które opublikuję w przyszłości.

Nie musisz wypisywać i zapisywać się ponownie, aby być na bieżąco! Wystarczy, że sprawdzisz tajny folder Google Drive :)

Link do tajnego folderu Google Drive z materiałami znajdziesz w mailu powitalnym. Jako bonus dorzucam też w nim historię założenia bloga :).

 

logo-podcast-mini-marketing

Podsłuchaj mojego podcastu!

3x w miesiącu publikuję wersję audio moich artykułów.

Dzięki temu zawsze będziesz na bieżąco, nawet jeśli nie masz czasu czytać!

Zamów Audyt Facebook Ads

Jeśli potrzebujesz kompleksowej analizy Twoich reklam.

ZOBACZ OFERTĘ

Umów się na Konsultację Facebook Ads

Gdy chcesz porozmawiać o konkretnej kampanii lub masz ogólne pytania.

ZOBACZ OFERTĘ

Natalia Charzyńska

NIP: 9591945115 | REGON: 385244620 | mail: [email protected]

Copyright charzynska.pl ©  All Rights Reserved