najlepsze reklamy xmas 2023

17 najlepszych reklam świątecznych 2023 roku – ranking

Czas czytania: 6 min.

Reklamy świąteczne są specyficzne. Muszą łączyć ze sobą świat sprzedaży z miękkim, marketingowym przekazem. 

Niestety w 2023 roku bardzo trudno mi było znaleźć reklamę świąteczną, która faktycznie spełnia swoje zadanie.

Zdecydowana większość z nich to nudne reklamówki, na które szkoda czasu.

W związku z tym poświęciłam wiele godzin swojego czasu, byś Ty nie musiał/a.

Oto 17 najlepszych reklam z okazji Świąt Bożego Narodzenia w 2023 roku!

Jak przygotować się do Świąt?

Jako przedsiębiorca lub marketer?

Świąteczne akcje promocyjne stanowią główne źródło dochodów wielu firm. Niektóre przygotowują się do nich przez wiele miesięcy, bo wiedzą, że dobra akcja promocyjna to klucz do sukcesu – i zysku.

Jeżeli Tobie również zależy na zysku a nie tylko przychodzie, koniecznie sprawdź mojego e-booka „Akcje promocyjne. Jak robić je DOBRZE”. 

To ponad 200-stronicowy poradnik krok po kroku, wypełniony samymi konkretami. Poza radami marketingowymi i biznesowymi znajdziesz tam również rozbudowane rozdziały dotyczące strategii promocyjnych w reklamach Meta i Google Ads.

Ranking najlepszych świątecznych reklam 2023 r.

Kolejność od najlepszej (najwięcej punktów w 3 kategoriach).

A Holiday to Remember | Chevrolet

Absolutne mistrzostwo storytellingu, poruszające dodatkowo niezwykle ważny temat. Przyznam, że płakałam przez prawie cały 5-minutowy film. Jeśli masz czas na obejrzenie tylko jednej reklamy świątecznej, to powinna być nią właśnie ta.

A Christmas to Remember

Tegoroczna reklama od Michael Hill porusza dość często wykorzystywany, ale wciąż bardzo ważny temat – rodziny patchworkowej. Prosty, ale mocny przekaz. Polecam!

The Spark Tree | Stories of Evergreen Hills | Created by Chick-fil-A

Prosta, ale wciągająca historia o tym, jak dobre uczynki dosłownie czynią świat piękniejszym. Co ciekawe, serię tych animacji stworzył… fast food a w filmie nie pojawia się ani jedno lokowanie produktu. Szacun!

Donate to SickKids 2023

Ryan Raynolds umie w marketing od lat. Tym razem postanowił stworzyć zabawny spot, który ma pomóc chorym dzieciom – połączenie idealne!

LUMI CHRISTMAS ADVERT | The magic of Christmas

Reklama z dość mocno oklepanym wątkiem „robię coś, by spędzać więcej czasu z rodziną”, ale mimo to przyjemnie się ją ogląda, dzięki prostym wstawkom humorystycznym.

T-Mobile: Dobra rozmowa jest najlepszym prezentem na Święta

Jedyna reklama po polsku w tym zestawieniu (sorry, Allegro), którą warto obejrzeć. Wzbudza w niektórych mieszane uczucia, ale moim zdaniem jej przekaz jest ważny i trafny. Nie irytuje, mimo że bardzo często się pojawia w telewizji a to już coś!

Joy Ride | Amazon Christmas Ad

W tym roku Amazon postawił na historię o tym, że osoby w każdym wieku powinny czerpać z życia dziecięcą radość. Całkiem przyjemna reklama!

Personal Voice on iPhone | The Lost Voice | Apple

Prosta historia z mocnym zakończeniem. Nie do końca świąteczna, ale z przekazem bardzo dobrze pasującym do Świąt Bożego Narodzenia.

Snapper: The Perfect Tree | John Lewis & Partners | Christmas Ad 2023

Dla niektórych nie istnieją święta bez reklamy Johna Lewisa. W tym roku firma w zasadzie 1 do 1 skserowała historię o smoku, którą opowiedzieli kilka lat temu. Tym razem rolę „brzydkiego kaczątka” gra roślinka. Można obejrzeć, choć do oryginalności z poprzednich lat jej bardzo daleko.

Fuzzy Feelings | Apple Holiday Film

Świetnie (jak zawsze) zrealizowana reklama Apple, opowiadająca w sumie banalną historię. Warto obejrzeć głównie dla ciekawej animacji typu stop motion.

The World Needs More Santas | Coca-Cola

Najnowsza, świąteczna reklama Coca-Coli to prosty, typowo „coca-colowy” przekaz o tym, że warto być mikołajem dla naszych bliskich. 

IKEA | Take a Holiday from the Holidays

W tym roku IKEA idzie za trendem tolerancji wobec osób, które nie do końca zachwycone są świętami. Robi to jednak milion razy lepiej, niż najnowsza reklama firmy M&S. Sprawnie wplata swoje produkty w narrację i całkiem przyjemnie się ją ogląda.

Air New Zealand presents „The Great Christmas Chase”

Linie lotnicze bardzo lubią w swoich reklamach przedstawiać wątek stewardessy bezinteresownie pomagającej innym. Świąteczna reklama nowozelandzkich linii lotniczych nie wyłamuje się z tego schematu, ale mimo wszystko i tak warto ją obejrzeć. Sprawnie łączy odrobinę humoru z pozytywnym przekazem.

Twins – Gifts they love. Etsy Has It.

Zabawna reklama od Etsy pokazująca, jak dużym wyzwaniem dla rodzica jest zakup prezentu… szczególnie, jeśli ma dwie (prawie) identyczne córki!

MERRY CHRISTMAS FROM THE BEEFY BOYS

Jeśli masz dość nadętych i przesadzonych świątecznych reklam, to obejrzyj tą. Warto poczekać na dość zabawny finał!

Happy Holidays from TUI – Christmas advert 2023 | TUI

Prosta i zabawna reklama o tym, jak pomocnicy Mikołaja mogą się dobrze bawić na wakacjach. Najs!

Save Another Way… The Lidl Way

Reklama z cyklu: Stworzona, by być cringe’owa. No i cóż, Lidlowi się to udało! Zawiera wpadającą w ucho piosenkę wychwalającą ich program lojalnościowy a przy tym wizalnie przypomina memowe filmy z YouTube’a. Całkiem fajna!

Zobacz również ranking najlepszych reklam świątecznych w historii:

Zobacz ranking z 2022 roku:

Jakie elementy mają wpływ na poniższy ranking?

5/5 - (7 votes)

Sprawdź swoją wiedzę w teście Facebook Ads!

Test poziomujący składa się z 3 etapów. Każdy zawiera 5 pytań na danym poziomie. Na końcu testu zostaniesz przekierowany/a do spersonalizowanej platformy edukacyjnej :).

Trwa wczytywanie
Spis treści
Darmowa Szkoła Reklamy

W 100% darmowa, 7-dniowa Szkoła Reklamy poprowadzi Cię krok po kroku od tworzenia konta firmowego aż do tworzenia reklam!

Powiązane artykuły

Ogarnij Facebook Ads od A do Z:

Artykuły

darmowe i płatne, znajdujące się w Ads Hubie.

Kurs wideo

ponad 8h uporządkowanej, aktualnej wiedzy o Meta Ads.

Podręcznik do reklam

ponad 600 stron zaawansowanej, praktycznej i aktualnej wiedzy o Meta Ads.

Kurs skalowania reklam

1,5h szkolenia o zaawansowanych taktykach skalowania Meta Ads.

Możesz także wejść nieco wolniej w naukę, dołączając do darmowej 7-Dniowej Szkoły Reklamy.