03. Czym NIE jest skalowanie?

 

Przejdźmy teraz do kolejnego rozdziału, w którym dowiesz się, czym NIE jest skalowanie.

Musisz zrozumieć te różnice, by móc samodzielnie działać w tym zakresie.

 

Jednym z najgorszych pomysłów na “skalowanie” jest zmiana…celu reklamowego.

 

Jeśli zależy ci na konwersjach, to wybierając cel “Ruch”, owszem, znacznie zwiększysz dotarcie – czy to pod kątem zasięgu czy kliknięć w link. Jednak nie wyskalujesz swojego biznesu pod kątem konwersji, na których ci zależy.

Jeśli stosujesz np. cel. “Ruch”, pozyskując w ten sposób niewiele zakupów, więc zmieniasz na “Konwersje” to nie jest to skalowanie a jedynie zrozumienie jak działają cele kampanii Facebook Ads. To naprawienie swojego błędu, a nie profesjonalne działanie skalujące.

 

Skalowanie budżetu nie ma na celu zwiększania wydatków. Zwiększanie wydatków jest (ale być nie musi) efektem prób polepszenia wybranych wskaźników, czyli np. liczby zakupów, zapisów na newsletter, liczby zapisów na webinar czy pozyskiwanych leadów.

Dlatego w pierwszej kolejności musisz skupić się na zrozumieniu i ustaleniu, na czym ci zależy a nie na próbie wydania dodatkowego budżetu co do grosza.

 

Czym NIE jest skalowanie w Facebook Ads?

Podsumowując, skalowaniem nie jest ani gwałtowne zwiększanie budżetu, ani usuwanie wszystkich zawężeń targetowania. Nie jest nim też wyklikiwanie na oślep zainteresowań z sekcji Propozycje.

 

Bardzo popularna technika powielania kampanii, by kopii nadać wielokrotnie wyższy budżet także nie ma wiele wspólnego z profesjonalnym skalowaniem. Realnie oznacza porzucenie zoptymalizowanej kampanii na rzecz nowego tworu, czego bardzo nie polecam.

 

Korzystam z plików cookies. Zajrzyj do Polityki prywatności albo kliknij OK!